close

Oświęcim

Oświęcim leży w południowej Polsce pomiędzy Pogórzem Karpackim a Wyżyną Śląską.

Miasto ma ponad 800-letnią historię i należy do najstarszych piastowskich grodów kasztelańskich w Polsce.

 

 

Muzeum Aushwitz – Miejsce Pamięci zostało utworzone 2 lipca 1947 na miejscu dawnego Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau i wpisane w 1979 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Składa się z dwóch integralnych części: dawnego macierzystego obozu w Oświęcimiu (KL-Auschwitz I – Stammlager) oraz dawnego obozu w Brzezince (KL Auschwitz II – Birkenau).
 

   Muzeum Aushwitz-Birkenau - Były, hitlerowski obóz zagłady, Auschwitz-Birkenau pochłonął ok. 1,1 miliona ofiar, w tym 1 milon Żydów, 70-75 tys. Polaków, 21 tys. Romów, 15 tys. jeńców radzieckich i 10-15 tys. przedstawicieli innych narodowości
Zamek Książąt Oświęcimskich - Zamek zlokalizowany jest na wzgórzu, które w czasach pogańskich najprawdopodobniej było miejscem kultu. W zamku piastowskim obecnie mieści się Muzeum Zamek w Oświęcimiu, w którym prezentowane są eksponaty etnograficzne i pamiątki historyczne różnych okresów ziemi oświęcimskiej.
Koncepcje budowy synagogi narodziły się zapewne zaraz po zarejestrowaniu w 1893 roku bractwa Chewra Lomdei Misznajot. Pierwotnie członkowie tego stowarzyszenia modlili się w synagodze chasydów z Chrzanowa. W 1912 roku bractwo odkupiło posesję położoną przy placu Szpitalnym od małżeństwa Józefa i Gizeli Glassów. Już w 1913 roku rozpoczęto starania mające na celu budowę synagogi oraz siedziby stowarzyszenia.

Life Festival Oświęcim – festiwal muzyki rozrywkowej odbywający się od 2010 roku w Oświęcimiu. Ta coroczna impreza organizowana jest pod koniec czerwca. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest dziennikarz radiowy Darek Maciborek.

 

 

 

 

Okolica

 

Dom rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach- w muzeum zobaczymy oryginalne przedmioty z życia prywatnego i kapłańskiego Ojca Świętego Jana Pawła II.
 
Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie - powstało tu miejsce poświęcone Wielkiemu Człowiekowi. Ogród jest położony wśród wzgórz Beskidu Małego. To tutaj na 3 hektarach rozpościera się obraz przedstawiający postać Jana Pawła II.

 

 

Energylandia – rodzinny park rozrywki położony w Zatorze, w woj. małopolskim. Otwarty 14 lipca 2014 roku, największy park rozrywki w Polsce o powierzchni ok. 26 ha. W parku podzielonym na cztery strefy tematyczne znajduje się łącznie ok. 80 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym 10 roller coasterów, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne, a także restauracje, bary, sklepy z pamiątkami oraz sceny, na których prezentowane są krótkie widowiska. Od 2016 w skład parku wchodzi park wodny Energylandia Water Park

 

Park dinozaurów – plenerowy park rozrywki, w którym prezentowane są naturalnej wielkości modele (rekonstrukcje) dinozaurów, w tym także ruchome.

 

Zabytkowy Park Pszczyński - liczy 156 ha powierzchni i składa się z trzech różniących się od siebie części. Główna, środkowa część to właściwy Park Zamkowy. Od wschodu sąsiaduje z nim znacznie mniejszy, ciągnący się wzdłuż Pszczynki Park Dworcowy, a od zachodu – tzw. Dzika Promenada lub Zwierzyniec, tj. duże, mniej zagospodarowane tereny leśno-parkowe w dolinie Pszczynki, powstałe po osuszeniu w 1792 r. wielkiego stawu miejskiego.

 

Zagroda Żubrów w Pszczynie - jest to najlepiej urządzony obiekt tego typu w Polsce.Niewielką liczbę prezentowanych gatunków uzupełnia wspaniała ekspozycja trofeów i wypchanych egzemplarzy. Po za tym jest to obiekt dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

 

Tyskie Browarium - to centrum wycieczkowe przy Tyskich Browarach Książęcych, największym i jednym z najstarszych browarów Europy. Tu można zobaczyć na żywo, jak warzy się piwo, obejrzeć film 3D o historii miejsca, zwiedzić zabytkowy, działający browar i oczywiscie skosztować świeżego piwa w klimatycznym pubie Tyskiego Browarium.

 

Muzeum Browaru Żywiec zostało uruchomione 9 września 2006 roku w wykutych w skale piwnicach leżakowych żywieckiego browaru z okazji 150-lecia jego istnienia.

 

 

 

 

SZYBKI KONTAKT:

telefon:

+48 570 001 174

e-mail:

info@7throom.pl

Adres:

ul. Obozowa 22, Oświęcim 32-600

7th Room Dom Gościnny
 
UA-107758619-1