Oświęcim
Oświęcim leży w południowej Polsce pomiędzy Pogórzem Karpackim a Wyżyną Śląską.
Miasto ma ponad 800-letnią historię i należy do najstarszych piastowskich grodów kasztelańskich w Polsce.
Muzeum Aushwitz – Miejsce Pamięci zostało utworzone 2 lipca 1947 na miejscu dawnego Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau i wpisane w 1979 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Składa się z dwóch integralnych części: dawnego macierzystego obozu w Oświęcimiu (KL-Auschwitz I – Stammlager) oraz dawnego obozu w Brzezince (KL Auschwitz II – Birkenau).


Life Festival Oświęcim – festiwal muzyki rozrywkowej odbywający się od 2010 roku w Oświęcimiu. Ta coroczna impreza organizowana jest pod koniec czerwca. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest dziennikarz radiowy Darek Maciborek.
Okolica
Energylandia – rodzinny park rozrywki położony w Zatorze, w woj. małopolskim. Otwarty 14 lipca 2014 roku, największy park rozrywki w Polsce o powierzchni ok. 26 ha. W parku podzielonym na cztery strefy tematyczne znajduje się łącznie ok. 80 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym 10 roller coasterów, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne, a także restauracje, bary, sklepy z pamiątkami oraz sceny, na których prezentowane są krótkie widowiska. Od 2016 w skład parku wchodzi park wodny Energylandia Water Park

Zabytkowy Park Pszczyński - liczy 156 ha powierzchni i składa się z trzech różniących się od siebie części. Główna, środkowa część to właściwy Park Zamkowy. Od wschodu sąsiaduje z nim znacznie mniejszy, ciągnący się wzdłuż Pszczynki Park Dworcowy, a od zachodu – tzw. Dzika Promenada lub Zwierzyniec, tj. duże, mniej zagospodarowane tereny leśno-parkowe w dolinie Pszczynki, powstałe po osuszeniu w 1792 r. wielkiego stawu miejskiego.
Zagroda Żubrów w Pszczynie - jest to najlepiej urządzony obiekt tego typu w Polsce.Niewielką liczbę prezentowanych gatunków uzupełnia wspaniała ekspozycja trofeów i wypchanych egzemplarzy. Po za tym jest to obiekt dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
Tyskie Browarium - to centrum wycieczkowe przy Tyskich Browarach Książęcych, największym i jednym z najstarszych browarów Europy. Tu można zobaczyć na żywo, jak warzy się piwo, obejrzeć film 3D o historii miejsca, zwiedzić zabytkowy, działający browar i oczywiscie skosztować świeżego piwa w klimatycznym pubie Tyskiego Browarium.
Muzeum Browaru Żywiec zostało uruchomione 9 września 2006 roku w wykutych w skale piwnicach leżakowych żywieckiego browaru z okazji 150-lecia jego istnienia.